REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Amerykański Ascend Elements chce zainwestować w Polsce 5 miliardów złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Amerykański Ascend Elements chce zainwestować w Polsce 5 miliardów złotych!
Szykuje się nowa, olbrzymia inwestycja zagraniczna w Polsce. Amerykańska firma Ascend Elements zamierza wybudować fabrykę najnowocześniejszych materiałów do baterii do pojazdów elektrycznych. Zakład ma powstać na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Ministerstwo Rozwoju i Technologii zaoferowało Ascend Elements do 320 milionów dolarów (1,22 miliarda złotych) na wsparcie budowy zakładu produkcyjnego zrównoważonego prekursora katodowego materiału aktywnego (pCAM) w Polsce.
Na terenie dawnej fabryki Fiata w Bielsku‑Białej powstanie gigantyczne data center. Inwestycja warta miliard dolarówartykuł
Pokaż artykuł
Na terenie dawnej fabryki Fiata w Bielsku‑Białej powstanie gigantyczne data center. Inwestycja warta miliard dolarów
Nowy rozdział dla kolejnego terenu pofabrycznego w województwie śląskim. Pod koniec 2024 roku DL Invest Group sfinalizowała zakup blisko 53‑hektarowego kompleksu przemysłowego w Bielsku‑Białej od koncernu Stellantis. Transakcja opiewała na około 27 mln euro, a początkowe zapowiedzi mówiły głównie o przekształceniu terenu w nowoczesną strefę logistyczno‑produkcyjną. Dziś wiadomo już, że plany są znacznie bardziej ambitne – na terenie dawnej fabryki silników Fiata ma powstać jedno z największych w Polsce centrów danych.
Amerykański Ascend Elements wybuduje w Polsce fabrykę za 5 mld złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Amerykański Ascend Elements wybuduje w Polsce fabrykę za 5 mld złotych!
Szykuje się kolejna wielka, zagraniczna inwestycja w Polsce. Amerykańska firma Ascend Elements zamierza wybudować fabrykę najnowocześniejszych materiałów do baterii do pojazdów elektrycznych. Zakład ma powstać w Opolu, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Ministerstwo Rozwoju i Technologii zaoferowało Ascend Elements do 320 milionów dolarów (1,22 miliarda złotych) na wsparcie budowy zakładu produkcyjnego zrównoważonego prekursora katodowego materiału aktywnego (pCAM) w Polsce.
Deweloperzy chętniej kończą rozpoczęte już budowy niż zaczynają realizować nowe inwestycjeartykuł
Pokaż artykuł
Deweloperzy chętniej kończą rozpoczęte już budowy niż zaczynają realizować nowe inwestycje
Listopad był kolejnym złym miesiącem w sektorze budownictwa mieszkaniowego – wynika z najnowszych danych GUS. Liczba inwestycji rozpoczynanych przez deweloperów spadła o prawie 43% (r/r). Przez 11 miesięcy br. deweloperzy zaczęli budować o 45 tysięcy mniej mieszkań niż w analogicznym okresie przed rokiem. To znaczy, że za dwa lata najpewniej znacznie trudniej będzie o gotowe, a do tego nowe mieszkanie.
Dostępniejsza i bezpieczniejsza kolej w województwie zachodniopomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Dostępniejsza i bezpieczniejsza kolej w województwie zachodniopomorskim
Rok 2023 przyniósł pozytywne zmiany na kolei w woj. zachodniopomorskim. Podróżni wygodniej wsiadają do pociągów ze zmodernizowanych peronów na kolejnych 9 stacjach i przystankach. Lepszy dostęp do kolei jest m.in. w Szczecinie Podjuchach, Łubowie, Reczu oraz na trasie Poznań – Szczecin. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dzięki środkom budżetowym i współfinasowanym z funduszy unijnych konsekwentnie poprawiają bezpieczeństwo i komfort obsługi osób podróżujących koleją w regionie.
Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w nową fabrykę mleka UHT artykuł
Pokaż artykuł
Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w nową fabrykę mleka UHT
Kolejna inwestycja polskiej firmy w województwie podlaskim. Tym razem w branży mleczarskiej. Największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej, SM Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w budowę nowej fabryki w miejscowości Wysokie Mazowieckie. Nowe przedsięwzięcie pozwoli tej znanej polskiej firmie zwiększyć moce produkcyjne. Dzięki nowej inwestycji powstaną też nowe miejsca pracy w tym liczącym 9 tysięcy mieszkańców mieście. Mlekovita to obecnie firma o zasięgu globalnym – jej produkty trafiają do 167 krajów świata na wszystkich kontynentach.
Mlekovita buduje za ponad ćwierć miliarda złotych nową fabrykę mleka UHT [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Mlekovita buduje za ponad ćwierć miliarda złotych nową fabrykę mleka UHT [FILM]
Kolejna duża inwestycja polskiej firmy w województwie podlaskim. Tym razem w branży mleczarskiej. Największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej, SM Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w budowę nowej fabryki w miejscowości Wysokie Mazowieckie. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Grupa Unibep.
KGHM Polska Miedź zapowiada nowe, wielkie inwestycje na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
KGHM Polska Miedź zapowiada nowe, wielkie inwestycje na Dolnym Śląsku
W pierwszym półroczu 2025 roku Grupa Kapitałowa KGHM wypracowała 4,9 mld PLN zysku operacyjnego EBITDA przy przychodach na poziomie 17,5 mld PLN. Oznacza to wzrost odpowiednio o 16% i 0,4% względem analogicznego okresu rok wcześniej. Zysk netto Grupy za pierwsze półrocze br. wyniósł 580 mln PLN. W pierwszych sześciu miesiącach roku produkcja miedzi płatnej ukształtowała się na poziomie 343,8 tys. ton. Spółka ogłosiła rozpoczęcie prac w zakresie rozpoznania geologiczno-hydrogeologicznego dla trzech nowych szybów górniczych. Szacunkowy koszt całej inwestycji wyniesie minimum 9 miliardów PLN.
Wiosenne przyspieszenie Biedronki. Sieć otwiera i modernizuje sklepyartykuł
Pokaż artykuł
Wiosenne przyspieszenie Biedronki. Sieć otwiera i modernizuje sklepy
Biedronka mocnym akcentem rozpoczęła wiosenny sezon inwestycji – tylko w marcu sieć zaprosiła klientów do komfortowych zakupów w 24 nowoczesnych placówkach, w tym 3 zupełnie nowych oraz 21 zmodernizowanych. Dzięki temu, w okresie świątecznym klienci w wielu regionach Polski mogli w spokoju zrobić zakupy w miejscach jeszcze lepiej dopasowanych do ich potrzeb i oczekiwań. Marcowe otwarcia są częścią szerszego, dynamicznego planu rozwoju, w ramach którego sieć planuje uruchomić 120 nowych sklepów netto w całym 2026 roku.
[Wrocław] Po remoncie torowiska tramwaje wreszcie wracają na Sępolnoartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Po remoncie torowiska tramwaje wreszcie wracają na Sępolno
Z dwutygodniowym poślizgiem zakończył się remont torowiska prowadzącego na Sępolno wzdłuż ulicy Mick...
[mazowieckie] Budowa hali w Lesznie zakończonaartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Budowa hali w Lesznie zakończona
HENPOL Sp. z o.o. zakończyła budowę przechowalni warzyw w Lesznie koło Błonia. Budowa obiektu wraz z...
[Wrocław] Dach Bud wybuduje kolejny budynek wielorodzinny na Psim Poluartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Dach Bud wybuduje kolejny budynek wielorodzinny na Psim Polu
Jeden z największych wrocławskich deweloperów Dach Bud zrealizuje na wrocławskim Psim Polu kolejną s...
Warszawa: Budynek spółki Europol Gaz został wystawiony na sprzedażartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Budynek spółki Europol Gaz został wystawiony na sprzedaż
Obiekt znajdujący się przy ulicy Literackiej, miał być wizytówką Europol Gazu. Jego budowę wstrzyman...
Wrocław: Miasto sprzedało działkę na wrocławskim Nadodrzu [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Miasto sprzedało działkę na wrocławskim Nadodrzu [ZDJĘCIA]
Zniknie kolejna pusta, niezabudowana działka w centrum Wrocławia. 5 marca miasto Wrocław rozstrzygnę...
[śląskie] Ruda Śląska: zużycie ciepła po termomodernizacji szkół spadnie o 60 proc.artykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Ruda Śląska: zużycie ciepła po termomodernizacji szkół spadnie o 60 proc.
Zużycie ciepła niższe o 60 procent - to planowany efekt termomodernizacji dwóch placówek oświatowych...
[dolnośląskie] Produkcyjny projekt BTS dla firmy Bodycote pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Produkcyjny projekt BTS dla firmy Bodycote pod Wrocławiem
AXI IMMO reprezentowało firmę Bodycote przy wyborze gruntu inwestycyjnego i negocjacjach umowy najmu...
[Wrocław] Nowe osiedle stanie na styku Gaju i Tarnogaju. Jest wniosek o budowę artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Nowe osiedle stanie na styku Gaju i Tarnogaju. Jest wniosek o budowę
Szykuje się kolejna inwestycja mieszkaniowa na styku dwóch wrocławskich osiedli: Gaju i Tarnogaju. N...
[Warszawa] Osiedle Kwiatowe w Zalasewie powiększa sięartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Osiedle Kwiatowe w Zalasewie powiększa się
Osiedle Kwiatowe będzie jeszcze większe. Deweloper Planetbud Development rozpoczął sprzedaż II etapu...
Wrocław: Miasto sprzedaje zabytkową kamienicę w ścisłym centrumartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Miasto sprzedaje zabytkową kamienicę w ścisłym centrum
Urzędnicy oczekują co najmniej ponad 3 mln zł za nieruchomość znajdującą się przy ulicy Szewskiej. N...
Wrocław: Więcej mieszkań na Lipie Piotrowskiej. Państwo sprzedaje ziemięartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Więcej mieszkań na Lipie Piotrowskiej. Państwo sprzedaje ziemię
W rejonie ulic Cynamonowej i Kminkowej ma powstać kilkupiętrowa zabudowa wielorodzinna uzupełniona o...
REKLAMA